Dieta 2000 kalorii – catering dietetyczny

Chcesz odżywiać się zdrowo, a przy tym schudnąć lub utrzymać odpowiednią masę ciała? Nasz catering 2000 kcal to świetna opcja dla aktywnych fizycznie kobiet lub mężczyzn prowadzących siedzący tryb życia. Dieta 2000 kcal pozwala bezpiecznie i zdrowo zredukować wagę bez nadmiernego deficytu kalorycznego i uczucia głodu.

Jak ułożyć dietę 2000 kcal?

Jeśli nie chcesz codziennie zastanawiać się, co jeść i spędzać wielu godzin w kuchni, sprawdź nasze gotowe jadłospisy. W naszym cateringu otrzymasz pełnowartościowe i urozmaicone posiłki o łącznej wartości energetycznej 2000 kcal. Wypróbuj diety:

  • dobrze zbilansowaną wegetariańską lub wegetariańską z rybami, jeśli chcesz spróbować wegetarianizmu i lubisz ryby,
  • pełnowartościową tradycyjną w wariancie 2000 kalorii dla osób uprawiających sport,
  • ketogeniczną.

Sam skład potraw to nie wszystko, równie ważne jest regularne jedzenie, dlatego w nasz catering dietetyczny zakłada 5 posiłków dziennie. Jeść powinno się w odstępach 3-4 godzin, a ostatni posiłek zjadać nie później niż dwie godziny przed położeniem się spać. Warto pamiętać również o prawidłowym nawodnieniu organizmu i pić około dwóch litrów wody dziennie.

Dla kogo dieta 2000 kalorii?

Wbrew powszechnej opinii dieta 2000 kcal nie jest przeznaczona wcale tylko dla mężczyzn w ramach odchudzania. Równie dobrze sprawdzi się w wypadku kobiet pracujących fizycznie lub uprawiających aktywność fizyczną. Wszystko zależy od indywidualnych czynników i uwarunkowań oraz prowadzonego trybu życia. Taki sposób odżywiania będzie odpowiedni dla Ciebie, jeśli:

  • prowadzisz działalność gospodarczą, masz zmienny tryb pracy lub jesteś kobietą i pracujesz fizycznie,
  • jesteś mężczyzną i prowadzisz raczej siedzący tryb życia,
  • jesteś kobietą i uprawiasz sport,
  • chcesz lekko schudnąć lub utrzymać wagę.

Dieta 2000 kalorii bezpieczna jest również dla nastolatków zmagających się z nadwagą i otyłością. Młode osoby, które jeszcze się rozwijają, nie powinny stosować restrykcyjnych diet 1000 czy 1500 kcal, gdyż może być to szkodliwe dla ich zdrowia.