Kalkulator kalorii

Imperial
Metric
Podstawowe informacje
Poziom aktywności
Cel
Twoje zapotrzebowanie kaloryczne:
0
kalorii na dzień

Proponowany na tej stronie kalkulator kalorii to świetny sposób na ustalenie zapotrzebowania energetycznego organizmu. To narzędzie przyda się osobom, które chcą utrzymać wagę, zrzucić zbędne kilogramy bądź przytyć i przybrać na masie. Nasz całkowicie darmowy kalkulator pozwoli Ci w szybki sposób obliczyć, ile kalorii powinno się jeść, żeby osiągnąć założony cel.

Darmowy kalkulator kalorii – oblicz swoje zapotrzebowanie

Warto określić zapotrzebowanie energetyczne organizmu, ponieważ zdobyta wiedza umożliwia podjęcie działań mających na celu zachowanie bezpiecznej dla zdrowia masy ciała. Ma to związek z konsekwencjami, jakie może nieść długotrwałe niestosowanie się do zalecanych norm. Mianowicie, chroniczne przekraczanie wskaźników kalorycznych prowadzi do otyłości, która sama w sobie jest schorzeniem, ale i przyczyną wielu innych chorób.

Z kolei ustawiczne jedzenie ograniczonej liczby posiłków, które nie zaspokajają zapotrzebowania na kalorie, podwyższa ryzyko niedowagi, pojawienia się poważnych zaburzeń odżywiania oraz pozbawienia organizmu podstawowego źródła energii i substancji odżywczych. Z kalkulatora skorzystaj w celu ustalenia swoich potrzeb żywieniowych, ale także po to, żeby ułatwić sobie dbanie o sylwetkę czy zapewnić dobre rezultaty sportowe. Wiadomo, że prawidłowo zbilansowana dieta jest istotnym elementem dbania o formę.

Co wpływa na Twoje zapotrzebowanie kaloryczne?

To, ile powinno się przyjmować kalorii z jedzeniem, zależy od wielu czynników. Znaczenie ma tryb życia, aktywność fizyczna, jak np. trening, oraz jej intensywność i regularność, obecna masa ciała, a także podstawowe dane, takie jak Twój wiek i płeć. Korzystając z naszego darmowego kalkulatora kalorii, możesz liczyć na rozbudowane funkcje i precyzję działania. Algorytm wyliczy Twoje zapotrzebowanie, bazując na szczegółowych informacjach, które wpiszesz w poszczególne rubryki. Zajmuje to dosłownie kilka sekund i jest całkowicie darmowe.

Przed użyciem kalkulatora kalorii skontroluj swoją wagę, tak aby wpisywane informacje były jak najbardziej zgodne z prawdą. Ponadto zastanów się dobrze nad udzieleniem odpowiedzi dotyczącej wysiłku fizycznego. Zaznaczenie właściwej odpowiedzi jest niezwykle istotne, ponieważ warunkuje zgodność rezultatu z rzeczywistością. Błędne lub omyłkowe wypełnienie którejkolwiek rubryki spowoduje ukazanie fałszywego wyniku i opóźni nadejście spodziewanych efektów. Uważne uzupełnienie formularza sprawi, że kalorie zostaną wyliczone maksymalnie precyzyjnie. Zalecamy regularne korzystanie z kalkulatora, ponieważ zmiana chociażby jednego czynnika może prowadzić do znacznej odmiennych zaleceń dotyczących dziennego zapotrzebowania energetycznego.

Zapotrzebowanie na kalorie a zmiana masy ciała

Korzystając z naszego kalkulatora kalorii, precyzyjnie obliczysz swoje zapotrzebowanie. Jedno z pytań, na które należy udzielić odpowiedzi, dotyczy Twojego celu związanego z sylwetką i masą ciała. Dlaczego? Ponieważ to bardzo ważny aspekt wpływający na ilość kalorii, jaką należy przyjmować z jedzeniem. Energia pochodząca z pożywienia to podstawowe paliwo dla organizmu człowieka, dlatego głównie od niej zależy zachodzenie i tempo przemian, które dokonują się jednocześnie na wielu płaszczyznach, ale także na tej związanej z Twoją wagą.

Jeśli chcesz schudnąć, musisz spożywać mniej jedzenia, niż wskazuje Twoje zapotrzebowanie. Kiedy celem jest utrzymanie wagi, należy jeść dokładnie tyle, ile wynoszą Twoje potrzeby. Natomiast w przypadku, gdy planujesz przybranie na wadze, konieczne jest przekroczenie zalecanej ilości kalorii. Należy pamiętać, że żadnego z tych procesów nie należy przeprowadzać nagle i w sposób drastyczny, bo nie jest to zdrowe ani bezpieczne dla organizmu człowieka. Niezbędne jest zaś rozsądne określenie zapotrzebowania energetycznego na podstawie wszystkich zmiennych. Dlatego wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i wyposażyliśmy nasz kalkulator w algorytm, który automatycznie dostosuje Twoje zapotrzebowanie do planu, jaki chcesz realizować. Na podstawie podanych danych wyliczy podstawowe potrzeby, a następnie zmodyfikuje je, uwzględniwszy cel. Nie trzeba samemu odliczać lub doliczać kalorii – zrobi to za Ciebie nasza zaawansowana i bezpieczna aplikacja!

Źródło kalorii ma znaczenie

Dostępny na tej stronie darmowy kalkulator zapotrzebowania pomoże Ci określić istotne wartości. Musisz jednak pamiętać, że kalorie są sobie nierówne. Co to znaczy? Z pewnością słyszałeś o „pustych” kaloriach, a więc takich, które dostarczą Ci dużo energii, ale są bardzo ubogie w wartości odżywcze. Spożywanie jedzenia tego typu nie wspiera Twojego organizmu, a wręcz dodatkowo go obciąża.

W zależności od założonego celu należy poprawnie sprofilować dietę i spożywać posiłki bogate w węglowodany, zdrowe tłuszcze i białka. Te ostatnie są szczególnie pożądane po treningu, ponieważ pomagają w odbudowie uszkodzonych komórek, czyli na przykład mięśni, a poza tym są nośnikiem wielu niezbędnych składników mineralnych. Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy lub przybrać na wadze w sposób odpowiedzialny i bezpieczny, użyj naszej aplikacji, określ swoje zapotrzebowanie i opracuj rozsądny plan działania!