Kalkulator WHR

Dostępny na tej stronie kalkulator WHR służy do obliczania zawartości tkanki tłuszczowej rozmieszczonej w konkretnych partiach ciała. Mowa tu o zależności obwodu bioder i talii. Za pomocą tego narzędzia oblicz, ile wynosi Twój wskaźnik i określ swój rodzaj sylwetki. Dzięki analizie można uszczegółowić również typ nadwagi, a następnie wskazać zwiększoną podatność danej osoby na konkretne choroby związane z otyłością. Ciekawą kwestią jest powiązanie indeksu WHR z BMI. Po kalkulator sięga się zazwyczaj w sytuacji, gdy wskaźnik masy ciała przekracza wartość 25. Jeśli jednak nie zmagasz się z ponadnormatywną wagą, narzędzi ułatwi Ci określenie typu sylwetki, dzięki czemu łatwiej dostosujesz dietę do potrzeb i precyzyjnie zareagujesz na symptomy świadczące o większym ryzyku zapadnięcia na otyłość brzuszną lub udowo-pośladkową.

Oblicz WHR i określ swój typ sylwetki

Dostępny za darmo kalkulator WHR pozwala wyróżnić dwa rodzaje sylwetki: typu jabłko i gruszka. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z ponadnormatywną ilością tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Otyłość u osób z tym rodzajem sylwetki może być niebezpieczna, ponieważ negatywnie wpływa na nadwątlenie kondycji narządów wewnętrznych kluczowych dla funkcjonowania organizmu. Dlatego, jeśli chcesz długo zachować dobrą kondycję i cieszyć się zdrowiem, wykorzystaj kalkulator WHR do kontrolowania obwodów talii i bioder. Z kolei sylwetka typu gruszka częściej spotykana jest u kobiet i cechuje się większą ilością komórek tłuszczowych w okolicy bioder oraz ud. Jeżeli wskaźnik WHR dla mężczyzn jest większy niż 1, a dla kobiet przekracza wartość 0,8, mamy do czynienia z typem androidalnym (jabłko). Gdy obliczysz jego wartość i indeks będzie niższy niż podane wyżej wartości, to podpowiedź, że Twoją sylwetką można przyporządkować do typu gynoidalnego (gruszka).

Jak działa kalkulator WHR?

Proponowany kalkulator został zaprogramowany w taki sposób, żeby dane wprowadzane przez użytkownika przekształcać za pomocą specjalnie dobranych algorytmów na wartość wskaźnika WHR. Aby być pewnym wiarygodności otrzymanego wyniku, szczególną uwagę zwróć na pomiary, których dokonasz przed użyciem kalkulatora. Jakie parametry są potrzebne do obliczenia WHR? Pierwszym, co należy zrobić, jest dokładne zmierzenie obwodu talii, a następnie bioder. Do precyzyjnej weryfikacji wystarczy zwykła miara krawiecka. Następnie otrzymane wartości w centymetrach wprowadź do formularza i oblicz swoje WHR.